امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
چهارشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

عدم عرضه خودرو دلیل گرانی های اخیر است

عدم عرضه خودرو دلیل گرانی های اخیر است
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: دلیل افزایش یک‌باره قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان است. در دو هفته اخیر عرضه خودرو به بازار کاهش یافته و قیمت‌ها نیز در شب عید حبابی گران می‌شود.
به گزارشتمیم نیوز

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا در نیمه دوم سال تولید خودرو افزایش یافته است؟ گفت: یک ماه و نیم بیشتر به پایان سال باقی نمانده، این در حالی است که قیمت خودرو در بازار التهاب دارد. دلیل افزایش یک‌باره قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان است. در دو هفته اخیر عرضه خودرو به بازار کاهش یافته و قیمت‌ها نیز در شب عید حبابی گران می‌شود.

سعید موتمنی افزود: قیمت دلار در بازار گران شده است؛ چه اتفاقی در بازار رخ داده که قیمت دلار به یک باره گران شده است؟ بازار خودرو هم نسبت به افزایش قیمت دلار سیگنال منفی نشان داده است. همین موضوع باعث شده که دیگر فروشندگان احساس ترس کنند و برای فروش خودروهایشان محتاطانه برخورد کنند.

وی اظهار کرد: چنانچه عرضه خودرو در بازار افزایش یافته پس چرا ما شاهد ثبات یا کاهش قیمت خودرو در بازار نیستیم؟ با بالارفتن قیمت دلار قیمت خودو نیز هر روز در حال افزایش است. فروشنده می‌گوید با افزایش روزانه قیمت‌ها چرا خودرویم را بفروشم و خریدار هم برای خرید خودرو دست نگه داشته است.

موتمنی با اشاره به افزایش قیمت خودرو‌های تیبا و پراید گفت: قیمت تیبا ۷۰ میلیون تومان شده و همچنین قیمت پراید ۱۱۱ نسبت به دو هفته گذشته از ۵۶ میلیون تومان به ۶۳ تومان رسیده است. همچنین قیمت پراید ۱۵۱ و همچنین ۲۰۷ دنده‌ای از محل کارخانه تا بازار بین ۲۵ تا ۴۳ میلیون تومان اختلاف دارد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: پارسینه

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی سایت خبری