امروز: دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
یکشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶
۰
۰
نسخه چاپی

قرارداد خرید کالا از کشورهای خارجی

قرارداد خرید کالا از کشورهای خارجی
به گزارشتمیم نیوز

این قرارداد در تاریخ ...... فی مابین شرکت ...... به نمایندگی آقای و ........ که به موجب اساسنامه شرکت حق امضا اسناد و اوراق تعهدآور را دارا می باشند و از این پس در این قرارداد خریدار نامیده خواهند شد از یک طرف و شرکت ........ به شماره ثبت ...... در اداره ثبت شرکت های تهران ...... به نمایندگی آقای .......... که بر حسب اساسنامه و اعلام اداره ثبت شرکت های .......... روزنامه رسمی مورخ ....... شماره ...... دارای سمت مدیرعامل بوده و حق امضای اسناد و اوراق تعهدآور را دارا می باشد که از این پس در قرارداد فروشنده نامیده می شود با شرح و شرایط ذیل که مورد قبول و پذیرش کامل طرفین بوده و متعهد و ملزم به اجرای دقیق مفاد آن می باشد منعقد می گردد.

ماده 1 – موضوع قرارداد :

موضوع قرارداد عبارت است از خرید کالا به مشخصات اعلامی از ناحیه خریدار می باشد.

ماده 2 – مدت قرارداد : این قرارداد از تاریخ انعقاد مورخ ...... آغاز شده و حداکثر مدت آن تا ........ ماه می باشد.

ماده 3 – تحویل موضوع قرارداد :

محل تحویل کالاها و اجناس به آدرس ............ خواهد بود و مسئولیت پرداخت کلیه هزینه ها برعهده خریدار است (فروشنده مسئولیت نواقص کالا که به دلیل عدم استفاده صحیح خریدار و یا شرایط اتفاقی به هنگام تحویل کالا رخ دهد را پذیرا نخواهد بود).

ماده 4 – مبلغ قرارداد و نظام پرداخت :

الف – مبلغ کل موضوع قرارداد ........ می باشد.
ب – نحوه پرداخت ........ درصد از مبلغ کل قرارداد به هنگام امضا قرارداد پرداخت خواهد شد و ....... درصد باقیمانده نیز پس از حمل و تحویل کالا و تایید کمیت و کیفیت آن از سوی خریدار پرداخت خواهد شد.

ماده 5 – کنترل کیفیت :

کیفیت محصولات موضوع قرارداد بر اساس مدارک اخذ شده از مبدا فروش (کشور سازنده) بوده که عیناً به خریدار تسلیم می گردد.

ماده 6 – نحوه بسته بندی :

محصولات موضوع قرارداد بر اساس استاندارد بسته بندی کشور مبدا، بسته بندی و تحویل خواهد شد.

ماده 7 – انتقال به غیر و عدم افشاء مفاد قرارداد :

 فروشنده به هیچ وجه حق انتقال تمام یا قسمتی از موضوع قرارداد را به غیر بدون موافقت کتبی خریدار نداشته و نیز بدون مجوز کتبی حق ندارد هیچ یک از مفاد قرارداد را در طول اجرا و یا پس از آن افشا کند.

ماده 8 – تغییرات :

هرگونه تغییر در مورد درخواست طرفین با ابلاغ رسمی و ذکر دلایل لازم توسط طرف مقابل بررسی شده و در صورت توافق، مراتب طی توافقنامه ای به عنوان متمم قرارداد تنظیم و ضمیمه خواهد شد.

ماده 9- سایر تعهدات فروشنده  :

الف – فروشنده موظف است ...... روز کاری قبل از ارسال کالا آن را به اطلاع (با وسایل ارتباطی موجود تلفن، تلگراف، فکس، ایمیل و ...) خریدار برساند.
ب – فروشنده متعهد است در صورت وجود عیب و نقص و یا هماهنگ نبودن کالا با مشخصات فنی آن را برطرف نماید.
ج – فروشنده کالا را ..... ماه پس از امضا قرارداد و پرداخت وجه تعیین شده ارسال خواهد نمود تاریخ ارسال همان تاریخ بارنامه خواهد بود.

ماده 10 – سایر تعهدات خریدار :

الف – خریدار متعهد است مفاد قطعنامه سازمان ملل مورخه 3 دسامبر 1968 را رعایت نماید و در صور عدم رعایت یا نقض مفاد قطعنامه موجب فسخ قرارداد خواهد شد.
ب – یک نسخه از گواهی بازرسی و دریافت کالا را به فروشنده تحویل دهد.
ج – در صورت نواقص در کالا و یا شرایط تحویل حداکثر ظرف مدت ...... روز مراتب را به صورت کتبی به فروشنده اطلاع دهد (موارد نقص باید مورد تایید کارشناس فروشنده قرار گیرد).

ماده 11 – فسخ قرارداد :

عدم اجرای صحیح هر یک از مفاد این قرارداد ازسوی طرفین تخلف و نقض مفاد قرارداد محسوب می شود و موضوع فسخ در کمیسیونی مرکب از نمایندگان فروشنده و خریدار و داور مرضی الطرفین بررسی و نسبت به نحوه جبران خسارت توسط طرف خاطی و فسخ قرارداد تصمیم گیری خواهد شد.

ماده 12 – مراجع حل اختلاف :

در صورت بروز هر گونه اختلافی در اجرای قرارداد و یا تعبیر و تفسیر آن طرفین تراضی نمودند موضوع ابتدا با بررسی و توافق طرفین حل و فصل گردد و در صورت عدم توافق موضوع را به داوری ارجاع دهند در این راستا طرفین آقای ......... فرزند ........ را به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب نمودند. طرفین موظف به پذیرش رای و نظر داور خواهند بود. ضمناً طرفین موظفند تا زمان رفع اختلافات، تعهداتی را که به موجب قرارداد به عهده دارند انجام دهند.

ماده 13 – قانون حاکم بر قرارداد :

قوانین حاکم بر این قرارداد مقررات و مصوبات جاری و معتبر جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

ماده 14 – حوادث غیر مترقبه (فورس ماژور) :

در صورت بروز هرگونه حادثه ای که خارج از حیطه و اقتدار طرفین ( مانند جنگ، سیل، زلزله و ...) برای انجام تعهدات ناشی از این قرارداد باشد، طرف مربوطه باید مدارک مثبته خود را بلادرنگ به طرف دیگر ارائه نماید و با توافق یکدیگر در خصوص مورد اتخاذ تصمیم خواهند نمود. اگر شرایط فوق به مدت ...... ماه ادامه داشته باشد می توان قرارداد را فسخ نمود و هیچ تعهدی بر عهده طرفین نخواهد بود.

ماده 15 – سایر شرایط :

طرفین توافق نمودند که در طول اجرای قرارداد موارد پیش بینی نشده را با توافق یکدیگر به صورت متمم قرارداد به متن اصلی منضم گردیده و فی مابین طرفین لازم الرعایه است.

ماده 16 – اقامتگاه :

اقامتگاه خریدار ..............................................
اقامتگاه فروشنده ...................................................

تبصره – طرفین قرارداد ملزم هستند در صورت تغییر آدرس حداکثر ظرف مدت ..... آدرس جدید خود را کتباً به اطلاع یکدیگر برسانند در غیر این صورت مراسلات، آگهی و اخطارهای قانونی به آدرس سابق نافذ و معتبر خواهد بود.
این قرارداد در ...... ماده ...... برگ و در ..... نسخه به اعتبار حکم واحد تنظیم و مبادله گردید.

                 نام و امضا خریدار                                                                              نام و امضای فروشنده

 

بیشتر بخوانیم:

قراردادهای تجاری

قراردادهای ساختمانی

قرارداد همکاری در زمینه ثبت و تاسیس شرکت در کشور خارجی و پذیرش نمایندگی توسط شرکت های تجاری+ 0
مخالفم - 0
منبع: مجموعه قراردادهای سبز
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد.
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.