امروز: یکشنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۰۹ مه ۲۰۲۱ میلادی
چهارشنبه, ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۱
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

بیش از ۲۲۰ نماینده کنگره قطعنامه ای موسوم به HR ۱۱۸ را برعلیه ایران امضا کردند

بیش از ۲۲۰ نماینده کنگره قطعنامه ای موسوم به HR ۱۱۸ را برعلیه ایران امضا کردند
به گزارشتمیم نیوز

به نقل از پایگاه خبری عرب نیوز، مقامات کنگره آمریکا از جو بایدن رئیس جمهور این کشور و شورای امنیت سازمان ملل خواسته اند ایران را برای آن چه سو استفاده از آزادی دیپلماتیک در جهت پشتیبانی از خشونت خوانده شده، پاسخگو بداند.

بیش از ۲۲۰ نماینده کنگره قطعنامه ای موسوم به HR ۱۱۸ را امضا کرده اند که از  «خواسته مردم ایران برای داشتن جمهوری دموکراتیک، سکولار و غیر هسته ای ایران» حمایت کرده و در عین حال  «نقض حقوق بشر و تروریسم دولتی» توسط تهران را محکوم می کند.

سازمان جوامع ایرانی های آمریکایی(OIAC) روز سه شنبه،  یک روز قبل از آن که بایدن قرار است در جلسه ی مشترک دولت و کنگره آمریکا سخنرانی کند، میزبان کنفرانسی علنی بود که از این قطعنامه حمایت می کرد.

تام مک کلینتوک، سناتور جمهوری خواه آمریکایی با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران درباره این قطعنامه گفت: HR ۱۱۸ حاوی این پیام فوری به دولت بایدن در ۱۰۰ روز اولش است که کنگره از آن می خواهد حکومت ایران را به خاطر جنایتش علیه ملت آن و حمایت مداوم از تروریسم جهانی پاسخگو بداند.

برد شرمن یکی دیگر از اعضای کنگره با مطرح کردن ادعاهایی مشابه علیه ایران درباره قطعنامه نام برده گفت: HR ۱۱۸ از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد با شرکا و متحدان آمریکا برای محکوم کردن نقض حقوق بشر از سوی حکومت ایران همکاری کرده و سازوکاری ایجاد کند که شورای امنیت بتواند توسط آن ناظر نقض حقوق بشر باشد.

جو ویلسون نماینده ای دیگر در کنگره آمریکا گفت که این قطعنامه قطعنامه های قبلی را که تشریح کننده تقابل آمریکا با استقبال از تروریسم توسط ایران در خاورمیانه و سراسر جهان هستند، مورد تاکید قرار داده و تقویت می کند.

تیم بِرکِت نماینده کنگره نیز با ادعای این که  نمی توان در متوقف کردن برنامه تسلیحات هسته ای یا متوقف کردن حمایت از تروریسم به ایران اعتماد کرد، گفت: ایران باید به رفتار خصومت آمیزش را در سراسر جهان و گسترش تنش در یمن، عراق، مشرق و خلیج فارس پایان بدهد. کاملا غیرقابل قبول است.+ 0
مخالفم - 0
منبع: ایسنا

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.