امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۱۷
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

بررسی 3 شرط مهم در قرارداد های ملکی

بررسی  3 شرط مهم در قرارداد های ملکی
به گزارشتمیم نیوز

در انعقاد قرارداد ملکی باید به موارد و نکات بسیار زیادی توجه شود؛ بنابراین اگر که افراد به شروط مهمی که پیرامون قرارداد ملکی وجود دارد اهمیت ندهند یا آن را رعایت نکنند، در معاملات ملکی دچار مشکل می‌شوند و ضرر می‌کنند.

 انعقاد قرارداد ملکی

۳ شرط مهم هنگام انعقاد قرارداد ملکی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

1. شرط مهم اول در انعقاد قرارداد ملکی

در یک قرارداد ملکی و فروش اموال (فرقی ندارد اموال منقول یا غیرمنقول) که بهای کالا (پول قابل‌پرداخت) باید در چند مرحله پرداخت می‌شود، اگر از سوی فروشنده شرط شده باشد که چنانچه هر یک از چک‌های خریدار برگشت بخورد یا پرداخت نگردد، فروشنده می‌تواند مورد معامله را فسخ کرده و می‌تواند این اموال را بدون اجازه دادگاه به هر شخص حقیقی یا حقوقی که خودش می‌خواهد واگذار کند.

2. شرط مهم دوم در انعقاد قرارداد ملکی

دومین شرط از شروط مهم در قرارداد ملکی آن است که در قرارداد فروش بهتر است که خریدار تا پایان قرارداد و تنظیم سند رسمی به نام خود یا تا قبل از اینکه کل پول را پرداخت کند، حق انتفاع و استفاده، مثل اجاره، صلح یا فروش معامله را نداشته وگرنه معامله ولی باطل خواهد شد.

این شرط می‌تواند از اقدام خریداری که قیمت مورد معامله را به طور کامل پرداخت نکرده و آن را واگذار نموده است و خود به هر دلیل پاسخ‌گو نیست، جلوگیری نماید.

3. شرط مهم سوم در انعقاد قرارداد ملکی

در بسیاری از قراردادهای ملکی، طرفین به این جمله که به‌صورت چاپی در قرارداد آمده است، مواجه می‌شوند که: ”اسقاط کافه خیارات از طرفین به عمل آمد” و معمولاً بدون داشتن آگاهی و اطلاع از این عبارت، مبادرت به امضا ذیل آن قرارداد می‌نمایند.+ 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد.
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.