امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۴۰۳ ۱۵:۱۱
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

مسعود پزشکیان در حوادث کوی دانشگاه در ۱۸ تیر سال ۷۸ کجا بود و چه کرد؟

مسعود پزشکیان در حوادث کوی دانشگاه در ۱۸ تیر سال ۷۸ کجا بود و چه کرد؟
مسعود پزشکیان در ماجرای ١٨تیر ٧٨، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود. بعد از حمله لباس شخصی‌ها به کوی تهران، به دانشگاه تبریز حمله شد.
به گزارشتمیم نیوز

 به نقل از خبرآنلاین، عصرایران در بخشی از گزارش خود با اشاره به حادثه ۱۸ تیر ماه ۱۳۷۸ نوشت:

در بیست‌وپنجمین سالگرد واقعه ۱۸ تیر ۱۳۷۸ ( حمله لباس شخصی ها به کوی دانشگاه) نکته‌ای که می‌توان به روایت جامع سال قبل افزود این است که حسب آنچه آقای سعید الله بداشتی عضو مجمع نیروهای خط امام در جریان رقابت‌های انتخاباتی اخیر نوشت مسعود پزشکیان - رییس جمهوری منتخب - نه به عنوان دانشجو که در مقام رییس دانشگاه و نه در تهران که در تبریز حضور داشته و آسیب دیده است.

البته باید توضیح داد وقتی از واقعه ۱۸ تیر ۷۸ صحبت می‌کنیم در وهله نخست منظورمان حمله به کوی دانشگاه تهران است و دکتر پزشکیان در آن زمان رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده پس لازم است توضیح داده شود در ۱۸ تیر ۷۸ دانشگاه تبریز هم مورد حمله واقع شد.


به گفته آقای الله بداشتی «مسعود پزشکیان در ماجرای ١٨تیر ٧٨، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود. بعد از حمله لباس شخصی‌ها به کوی تهران، به دانشگاه تبریز حمله شد. در میانه حمله لباس شخصی‌ها به دانشگاه تبریز، او در میان دانشجویان حاضر شد و در کنار آن‌ها از حیثیت دانشگاه حفاظت کرد... کنار دانشجویان ایستاد و کتک خورد و زخمی شد، ولی از حیثیت دانشگاه و دانشجو دفاع کرد.»

سه سال قبل چون آقای رییسی تازه رییس جمهور شده بود به ذکر نام او در گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره ماجرای ۱۸ تیر اشاره شد و حالا که آقای رییسی دیگر در این دنیا نیست و دکتر پزشکیان انتخاب شده ربع قرن بعد از ۱۸ تیر ۷۸ می‌توان به او اشاره کرد.

نکتۀ تازه همین بود و بقیه آنچه در ادامه می آید نکاتی است که سه سال پیش و پارسال با ویراستی دیگر با رعایت جمیع ملاحظات و مستند به گزارش های رسمی آوردم.( اگر روایت سال قبل را خوانده‌اید این نکات برای‌تان تکراری است و اگر نه چون مستند به روایات رسمی و دور از هر شایبه است می‌تواند جالب و درس آموز باشد).

انتهای پیام+ 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد.
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.