امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۲ میلادی
چهارشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵
۰
۰
نسخه چاپی

قرارداد نظارت بر عملیات اجرایی ساختمان

قرارداد نظارت بر عملیات اجرایی ساختمان
به گزارشتمیم نیوز

 

قرارداد نظارت بر عملیات اجرایی ساختمان

این قرارداد در تاریخ ............. بین شرکت ....... به شماره ثبت ........ به نمایندگی آقای مهندس .......... به عنوان مدیرعامل که در این قرارداد کارفرما نامیده می شود از یک طرف و شرکت ........... به شماره ثبت ........ عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان .......... به شماره عضویت ......... دارای پروانه اشتغال به کار شماره ........ به نمایندگی آقای مهندس ...... به عنوان مدیرعامل که در این قرارداد دستگاه نظارت نامیده می شود از سوی دیگر طبق مقررات و شرایطی که در اسناد و مدارک این پیمان درج شده است منعقد می گردد.

ماده 1 – موضوع قرارداد :

موضوع قرارداد عبارت است از نظارت بر عملیات اجرایی پروژه ساختمان مطابق با ضوابط شهرداری واقع در طبقه با اسکلت بتنی به متراژ ........ به پلاک ثبتی ...... به شماره ....... پرونده ......... و نقشه های معماری و محاسباتی که جرء لاینفک این قرارداد می باشند.

ماده 2 – تعهدات دستگاه نظارت :
2-1-ارائه گزارش شروع به کار به شهرداری
2-2- نظارت بر اجرای ساختمان و ارائه گزارش های مرحله ای لازم به شهرداری
2-3- تنظیم گزارش پایان عملیات  اجرایی و ارائه آن به شهرداری قبل از اتمام دوره جواز

ماده 3 – تعهدات کارفرما :

3-1- کارفرما متعهد است پیمانکار یا پیمانکاران زیر مجموعه خود را مکلف به رعایت ایمنی طبق مبحث دوازده مقررات ملی ساختمان و آیین نامه حفاظتی کارگاه های ساختمانی مصوب وزارت کار و امور اجتماعی بنماید و همچنین در تما مدت انجام عملیات ساختمانی کلیه عوامل شاغل به کار در کارگاه را در مقابل حوادث بیمه (با پوشش کافی برای جبران خسارت و جرائم) نماید.

3-2-کارفرما متعهد است شروع هر مرحله از عملیات ساختمانی اعم از اسکلت یا بتن ریزی را ......... روز زودتر به اطلاع دستگاه نظارت برساند.

3-3-کارفرما در هنگام گودبرداری باید شمع کوبی و حائل های لازم را مطابق دستورالعمل مهندس محاسب و نقشه های پیوست جواز انجام و در صورت لزوم به جهت پایداری گود و دیوار همسایه از مهندس ناظر استعلام و نسبت به تکمیل آن اقدام و از ریزش تراشه و دیوارهای همسایه جلوگیری نماید.

3-4-کارفرما متعهد است هرگونه آزمایشی را که مهندس ناظر انجام آن را ضروری می داند به موقع توسط اشخاص حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت انجام و نتایج آن را ظرف ...... ساعت در اختیار مهندس ناظر یا دستگاه نظارت قرار دهد.

3-5- کارفرما متعهد به اجرای کار طبق نقشه های مصوبه شهرداری و محتوای پروانه ساختمانی می باشد و اجرای هر بخش از کار را به مجریانی که دارای صلاحیت فنی می باشند واگذار نماید.

3-6- کارفرما، مجری و پیمانکار به صورت تضامنی مسئول ایمنی کارگاه می باشند.

3-7- کارفرما متعهد است پس از دریافت برگه اتمام عملیات اجرایی از مهندس ناظر نسبت به دریافت پایان کار از شهردرای و آزادسازی سهمیه مهندس ناظر اقدام نماید.

ماده 4 – مدت قرارداد و شرایط تمدید آن :

طی دستورالعمل ظرفیت اشتغال به کار مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ....... موضوع ماده 13 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ابلاغ شده طی نامه شماره 02/100/25 مورخه 18/1/83 وزیر محترم مسکن و شهرسازی، دوره نظارت هر پروژه از ابتدای شروع نظارت تا پایان کار و ارسال گزارش پایان عملیات ساختمانی به شهرداری ..........  یک دوره نظارت محسوب می شود و تا زمانی که دوره نظارت پروژه ای به پایان نرسیده باشد آن پروژه جزء ظرفیت و تعداد کارهای مهندس ناظر محسوب می گردد.

با عنایت به دوره نظارت فوق الذکر، مدت انجام خدمات موضوع این قرارداد از تاریخ ........ تا انتهای مدت زمان پروانه ساختمانی پلاک ثبتی فوق می باشد.
در صورت توافق کارفرما و دستگاه نظارت این قرارداد در سررسید سالیانه تاریخ فوق با پرداخت حق الزحمه مهندس ناظر قابل تمدید می باشد.

ماده 5 – حق الزحمه و نحوه پرداخت آن :

حق الزحمه موضوع خدمات این قرارداد سالیانه از تاریخ ...... به مبلغ .......... ریال معادل ........ تومان به صورت خالص می باشد.
مبلغ قرارداد به صورت خالص بوده لذا کسورات قانونی متعلقه به این قرارداد بر عهده کارفرما می باشد.

ماده 6 – فسخ قرارداد :

6-1- خاتمه مدت قرارداد با انقضای زمان مندرج در ماده 4 و عدم تجدید قرارداد طبق بند 4-1- می باشد.
6-2- کارفرما مجاز است در صورتی که دستگاه نظارت شرایط مندرج در قرارداد را رعایت نکند بر اساس مجوز ترتیبات تعیین شده توسط سازمان نظام مهندسی استان ........ قرارداد را فسخ نماید.
6-3- با توافق طرفین این قرارداد فسخ می باشد.

ماده 7 – داوری :

در صورتی که در اجرای مفاد پیمان یا تعبیر و تفسیر بعضی از مواد آن بین طرفین اختلافاتی بروز کند ابتدا از طریق داور مرضی الطرفین حل و فصل خواهد شد و در غیر این صورت رای مراجع قضایی مورد تایید طرفین خواهد بود.

ماده 8 – نشانی طرفین :

نشانی کارفرما :
تلفن :                                                                           فاکس :

نشانی دستگاه نظارت :
تلفن :                                                                          فاکس :

ماده 9 – نسخ قرارداد :

این قرارداد در 9 ماده و ...... نسخه تهیه شده و به امضای طرفین
 رسیده که هر نسخه حکم واحد دارد.


                    شرکت کارفرما                                                                             دستگاه نظارت
           به نمایندگی آقای .............                                                         به نمایندگی مهندس ..................

 

بیشتر بخوانیم:

 قرارداد مشاوره ای (تهیه و طراحی نقشه های معماری و سازه و تاسیساتی)+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.