امروز: جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۱ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

قرارداد اعطا نمایندگی متقابل فنی مابین دو شرکت بازرگانی برای فروش محصولات و کالاهای خود

قرارداد اعطا نمایندگی متقابل فنی مابین دو شرکت بازرگانی برای فروش محصولات و کالاهای خود
به گزارشتمیم نیوز

این قرارداد در تاریخ .......... بین شرکت ...... به شماره ثبت ....... در اداره ثبت شرکت ها ....... به مدیریت عاملی ........ که به موجب اساسنامه حق امضا اسناد و اوراق تعهد آور را دارا  می باشند به عنوان یک شخصیت حقوقی از یک طرف و شرکت ......... به شماره ثبت ......... که در اداره ثبت شرکت ها .......... مدیریت عاملی ....... که بر حسب اساسنامه و محتویات روزنامه رسمی مورخ ....... حقق امضای اسناد و اوراق تعهدآور را دارا می باشد با شرح و شرایط ذیل که مورد قبول و پذیرش کامل طرفین بوده و متعهد و ملزم به اجرای دقیق مفاد آن می باشد منعقد می گردد :

ماده یک – موضوع قرارداد :

اعطا نمایندگی متقابل طرفین قرارداد برای فروش کالاهای تولیدی مندرج در لیست پیوست شماره یک و شماره دو قرارداد و عنداللزوم ارائه خدمات پس از فروش کالا در محدوده شهر ......... استان ...... می باشد.

ماده دو – مدت قرارداد :

از تاریخ ........ لغایت ....... جمعاً به مدت ........ شمسی بوده و تمدید یا تجدید قرارداد با رضایت کتبی طرفین امکان پذیر می باشد.

تبصره – طرفین تعهد می نمایند زمان  لازم  را در پایان مدت توافق نامه به جهت به نتیجه رساندن فعالیت های نیمه تمام در اختیار نمایندگان نمایندگان متقابل قرار دهند که این مدت جرء قرارداد محسوب و کلیه مفاد توافق ناماه در اینمدت به وقت خود باقی است.

ماده سه – حدود اختیارات، وظایف و تعهدات طرفین به عنوان اعطا کننده نمایندگی به همدیگر :

3-1- اعطا کنندگان نمایندگی نسبت به همدیگر متعهدهد کلیه اطلاعات لازم را در ارتباط با کالاهای موضوع قرارداد نمایندگی منجمله لیست قیمت ها بروشور و غیره را در اختیار همدیگر هر کدام به عنوان نماینده طرف دیگر قرار دهند.
3-2- اعطا کنندگان نمایندگی به صورت متقابل، در صورت تصمیم به کاهش واردات، تولید و خدمات، می بایست ظرف مدت معقول و مطابق با عرف مسلم تجاری همدیگر را به عنوان نماینده طرف مقابل از تصمیم خود مطلع سازند.
3-3- اعطا کنندگان نمایندگی به صورت متقابل می پذیرند حداکثر ظرف ........ ساعت پس از وصول پیشنهاد طرف دیگر به عنوان نماینده دائر بر اعلام سفارش کالا و خدمات پاسخ مثبت یا منفی خویش را به اطلاع طرف دیگر به صورت کتبی برساند.
3-4- اعطا کنندگان نمایندگی نمی توانند سفارشات طرف دیگر به عنوان نماینده متقابل را بدون دلیل موجه رد نماید.
3-5- اعطا کنندگان نمایندگی بدینوسیله به طرف مقابل به عنوان نماینده نسبت به همدیگر اختیار می دهند که از علائم و اسامی تجارتی یک دیگر به منظور شناساندن  تبلیغات در محدوده این قرارداد استفاده نمایند.
3-6- اعطا کنندگان نمایندگی نسبت به همدیگر مجاز و ماذون هستند در مدت قرارداد به صورت متوالی یا متناوب عملکرد طرف مقابل به عنوان نماینده را مورد بازرسی و نظارت قرار دهند.
3-7- اعطا کنندگان  نمایندگی نسبت به همدیگر ملتزمند اوراق ضمانت کالاهای تولیدی خود را در هنگام فروش به طرف مقابل به عنوان نماینده تسلیم نمایند و به مندرجات ضمانت نامه عمل کنند.

ماده چهار – حدود ختیارات، وظایف و نمایندگان  متقابل :

4-1- طرفین به عنوان نماینده طرف مقابل تمامی سعی عرفی و معقول خویش را جهت اجرای موضوع قرارداد نمایندگی معمول داشته و با جدیت تمام منافع اعطا کننده نمایندگی را مورد حمایت قرار می دهند.
4-2- طرفین به عنوان نماینده فروش کالاها یکدیگر حق پذیرش، ارائه و فروش محصولات سایر شرکت ها و کارخانجات همچنین اخذ نمایندگی اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر را جز با رضایت کتبی اعطا کننده نمایندگی ندارند.
4-3- طرفین به عنوان نماینده متقابل مجاز نیستند که از طرف اعطا کننده نمایندگی، با اشخاص ثالث قرارداد منعقد نمایند یا طرف مقابل را در قبال اشخاص متعهد نمایند.
4-4- نمایندگان متقابل ملزمند در مذاکرات و قراردادهای تنظیمی با مشتریان، کالاها را دقیقاً وفق مفاد و شرایط اعلامی از سوی اعطا کننده نمایندگی عرضه نمایند.
4-5- نمایندگان متقابل باید برای فروش و در صورت توافق متعاقب برای خدمات پس از فروش، سازمان، امکانات و کارکنان لازم را فراهم آورند تا حسن اجرای تعهدات خود را در محدوده مورد نمایندگی تضمین و تصریح نمایند.
4-6- نمایندگان متقابل متعهد و ملزم هستند با هماهنگی اعطا کننده نمایندگی تبلیغات لازم را در شهر ....... استان ....... برای افزایش فروش به عمل آورند بدیهی است هزینه های مربوط به تبلیغات به وسیله نمایندگان هر طرف پرداخت می شود.
4-7- نمایندگان متقابل می بایست بلافاصله اعطا کننده نمایندگی را از هرگونه شکایت یا اظهار عقیده ای که از سوی مشتریان در مورد کالاهای موضوع قرارداد دریافت می نمایند همدیگر را مطلع سازند.
4-8- کارمزد نمایندگان متقابل .......... درصد ارزش کالاهای موضوع قرارداد(پیوست شماره یک و دو) بوده و در زمان تسویه ثمن معامله در مورد هر یک از طرفین مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.
4-9- نمایندگان متقابل متعهدند پس از ارائه سفارش کالا و هم زمان با قبولی سفارش از ناحیه اعطا کننده نمایندگی تمامی ثمن معامله را به اعطا کننده نمایندگی پرداخت نموده یا با هماهنگی همدیگر نحوه پرداخت ثمن را مشخص نمایند.
4-10- نمایندگان متقابل حق واگذاری جزء یا کل قرارداد ما نحن فیه را به اشخاص ثالث ندارند.
4-11- تمامی مسئولیت های قانونی ناشی از فروش کالاهای موضوع قرارداد از سوی نمایندگان متقابل به اشخاص ثالث صرفاً متوجه نمایندگان متقابل بوده و مشارالیها و ثالث در صورت بروز اختلاف حق مراجعه به اعطا کننده نمایندگی را ندارند.

ماده پنج – ضمانت اجرا تخلف نمایندگان متقابل از مفاد قرارداد علاوه برجبران خسارت وارده پرداخت مبلغ ..... ریال می باشد.

ماده شش – ضمانت اجرا تخلف اعطا کنندگان نمایندگی از مفاد قرارداد علاوه بر جبران خسارت وارده پرداخت مبلغ .......... ریال می باشد.

ماده هفت – اقامتگاه طرفیت بر مبنای تعریف قانون تجارت از اقامتگاه :

الف – شرکت .......... به آدرس .....................................................
ب- شرکت ............ به آدرس ............................................................

ماده هشت – این قرارداد برمبنای تفاهم، حسن نیت، رعایت اصول اخلاقی و حقوقی در ....... نسخه تنظیم و هر ...... نسخه دارای اعتبار واحد است.

ماده نه – در صورت بروز اختلاف فی مابین بدواً مذارکات اصلاحی و در صورت عدم حل و فصل دعاوی مراجع ذیصلاح قضایی ...... شایستگی رسیدگی و حل و فصل اختلافات فی مابین را دارند.


                      شرکت                                                                                                       شرکت
 اعطا کننده نمایندگی و نماینده متقابل                                                          اعطا کننده نمایندگی و نماینده متقابل

 

بیشتر بخوانیم:

قرارداد خرید دستگاه و لوازم جانبی تست و راه اندازی، تامین قطعات یدکی با دوره تضمین ...... ساله

قرارداد تهیه مواد، ساخت و تحویل کالا شرکت های تولیدی بازرگانی

 قرارداد مشارکت سرمایه گذاری

 قرارداد استخدامی کار در شرکت های تجاری+ 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.