امروز: شنبه, ۱۱ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۳ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۲ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
شنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۴
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

قرارداد سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات اعطایی

قرارداد سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات اعطایی
به گزارشتمیم نیوز

 

 قرارداد سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات اعطایی فی مابین شرکت ........ به نمایندگی ........ به عنوان سرمایه گذار و شرکت ........ به نمایندگی ............ به عنوان سرمایه پذیر پس از ابراز ایجاب و قبول شرعی و قانونی و تحصیل توافق و تراضی کامل طرفین به امضا نمایندگان رسیده و فی مابین آنها و قائم مقام قانونی ایشان معتبر و لازم الاجرا است.

ماده 1 – طرفین :

1-    شرکت سرمایه گذار ....... به نمایندگی ......... به نشانی ........................... به عنوان .......... اعطا کننده تسهیلات مالی می باشد.
2-    شرکت سرمایه پذیر ............. به نمایندگی ........ به نشانی ........................... به عنوان ...... و استفاده کننده تسهیلات اعطایی می باشد.

ماده 2 – موضوع :

عبارت است از سرمایه گذاری و اعطا تسهیلات مالی توسط سرمایه گذار به شرکت به عنوان سرمایه پذیر و استفاده کننده از تسهیلات مالی در زمینه پروژه ....... منعقد می شود.

ماده 3 – مبلغ قرارداد :

شرکت به عنوان سرمایه گذار و اعطا کننده تسهیلات مالی مبلغ ........ ریال با نرخ سود ........ در اختیار شرکت به عنوان سرمایه پذیر و استفاده کننده از تسهیلات اعطایی قرار می دهد که بازپرداخت آن اعم از اصل و سود توافق شده از تاریخ ...... به عنوان اولین قسط شروع می شود.

تبصره اول – مبالغ بازپرداخت تسهیلات در حساب شماره ......... واریز می گردد.

تبصره دوم – در صورت عدم واریز هر یک از اقساط سرمایه گذار اختیار دارد قرارداد را فسخ و نسبت به تضمینات موجود برای دریافت تسهیلات اعطایی خود هر اقدام قانونی انجام دهد.

تبصره سوم – سرمایه گذار متعهد می شود که ..... روز بعد از انعقاد قرارداد تسهیلات اعطایی و سرمایه را در اختیار شرکت سرمایه پذیر قرار دهد.

ماده 4 – مدت قرارداد :

از تاریخ انعقاد قرارداد ..... لغایت .... سال تمام شمسی خواهد بود که در صورت تراضی و توافق طرفین این مدت قابل تمدید می باشد.

ماده 5 – تعهدات شرکت سرمایه گذار :

1-    سرمایه گذار متعهد می گردد تا نسبت به واریز مبالغ مورد سرمایه گذاری و اعطا تسهیلات مالی را در مواعد مقرر قراردادی به حساب اعلامی شرکت سرمایه پذیر به شماره ......... اقدام نماید.
2-    سرمایه گذار متعهد می گردد تا ظرف مدت قرارداد حاضر از اقدام به انصراف یا فسخ این قرارداد تحت هر شرایطی ممانعت ورزد مگر آنکه شرایط و اوضاع (از جمله شرایط فورس ماژور، غیر قابل پیش بینی، ورشکستگی و تخلف از مفاد قراردادی) بروز نماید.

ماده 6 – تعهدات شرکت سرمایه پذیر :

1-    سرمایه پذیر متعهد  و مکلف است در جهت حفظ حراست و صیانت از سرمایه اعطایی از ناحیه سرمایه گذار کلیه جوانب احتیاطات تجاری و اقتصادی را ملحوظ نظر قرار دهد و یا حفظ و تامین اصل و سود .... تسهیلات اعطایی آن در جهت به کارگیری سرمایه و تسهیلات مبادرت ورزد.
2-    سرمایه پذیر متعهد و مکلف است تا کلیه امکانات، دانش فنی تجاری در جهت سود دهی هر چه بیشتر سرمایه را بکار بندد و از انجام عملیات تجاری خارج از عرف و موازین اقتصادی امتناع ورزد.
3-    چنانچه سرمایه پذیر در انجام امور مربوط به نادیده انگاشتن اصول و موازین تجاری و اقتصادی باعث از بین رفتن جزئی یا کلی مبلغ مورد سرمایه گذاری و تسهیلات اعطایی شود، مسئول جبرات خسارت وارده محسوب و باید از عهده آن برآید.
4-    سرمایه پذیر متعهد است در انجام امور تسهیلات اعطایی کلیه موازین و مقررات جاری مملکتی را ملحوظ نظر قرار دهد و چنانچه از رهگذر نادیده انگاشتن این ضوابط خساراتی به سرمایه اعطایی وارد گردد جبران خسارت به عهده او خواهد بود.
5-    تمامی مسئولیت های قانونی ناشی از سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات مالی در قبال دستگاه های دولتی و اشخاص ثالث اعم از حقیقی یا حقوقی بر عهده سرمایه پذیر می باشد و تنظیم کلیه دفاتر مالیاتی و پرداخت های صورت گرفته در خصوص سرمایه و اعطاء تسهیلات حاضر به عهده سرمایه پذیر است.
6-    سرمایه پذیر می تواند در چارچوب این قرارداد نسبت به کارگیری سرمایه و تسهیلات اعطاء شده هر آن چه صلاح می داند و دارای اختیار کامل باشد مشروط برآنکه در هر وضعیت و شرایط با رعایت صلاح سرمایه گذار جهت پروژه ....... استفاده نماید.
7-    سرمایه پذیر متعهد می گردد که گزارشات و فعالیت اجرای پیشرفت پروژه را نسبت به مبلغ سرمایه گذاری تسهیلات اعطا شده را هر ...... یک بار به صورت مکتوب در اختیار سرمایه گذار با ابلاغ کتبی قرار دهد.
8-    سرمایه پذیر متعهد و مکلف است تا هر زمان که سرمایه گذار اراده کند کلیه مدارک و مستندات قانونی و تجاری مربوطه را در اختیار وی قرار دهد و این حق برای سرمایه گذار محفوظ است تا او بتواند شخصاً یا به وسیله نماینده قانونی خود در محل دفتر و اداره شرکت سرمایه پذیر به بررسی امور اجرایی پروژه مربوطه به این سرمایه و تسهیلات اعطایی نظارت مستمر داشته باشد.
9-    سرمایه پذیر در جهت تضمین باز پرداخت اصل مبلغ سرمایه گذاری و تسهیلات اعطایی و سود حاصله آن مبادرت به صدور یک فقره چک به شماره ...... به مبلغ .............. عهده بانک ........ شعبه ....... از حساب جاری .......... در وجه سرمایه گذار می نماید.

تبصره – با انقضا رابطه قراردادی چک تضمین پس از تسویه حساب نهایی بین طرفین مسترد خواهد شد.

ماده 7 – شروط و تعهدات مشترک :

1-    طرفین توافق و تراضی نمودند تا با حسن نیت کامل و رعایت اصول و موازین اخلاقی و انسانی در این قرارداد وارد شده و در راه انجام این قرارداد با پای بندی بر اصول مزبور از هیچ کوششی فروگذار نکرده و خود را ملزم به اطاعت از این امر بدانند.
2-    طرفین توافق نمودند تا چنانچه در تفسیر، اجرا و ...... این قرارداد تحت هر شکل و عنوان اختلافی بروز نماید کلیه اختلافات محدثه احتمالی فی مابین از طریق داوری حل و فصل نمایند و در این راستا توافق نمودند آقای .......... فرزند ....... به شماره شناسنامه ......... صادره از ....... به نشانی ....................... به عنوان داور مرضی الطرفین آنها انتخاب گردد و رای داور فی مابین طرفین معتبر و لازم الاجرا می باشد.
3-    اقامتگاه قانونی طرفین این قرارداد همان است که در این قرارداد معین گردیده چنانچه هر یک از طرفین قصد تغییر اقامتگاه خود را داشته باشند مکلف است تا مراتب را به صورت مکتوب به طرف دیگر اطلاع دهد.
4-    این قرارداد مطابق با مواد 10 و 129 قانون مدنی منعقد و بین طرفین و قائم مقام قانونی آنها معتبر و لازم الاجرا است.
5-    این قرارداد در ............. ماده و ..... بند و ...... تبصره و ....... نسخه در ....... بین طرفین تنظیم و مبادله شد همه نسخه اعتبار واحد دارد.


                  سرمایه گذار و اعطا کننده تسهیلات                              سرمایه پذیر و تسهیلات اعطا شده
                         شرکت به مدیریت عاملی                                             شرکت به مدیریت عاملی  

 

بیشتر بخوانیم:

قرارداد تامین تسهیلات مالی

قرارداد مقاطعه کاری پروژه ساختمانی

 قرارداد انجام خدمات+ 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.