امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶
۰
۰
نسخه چاپی

قرارداد بیمه باربری عمومی خشکی شرکتها و کارخانجات با سلب مسئولیت از بنگاه های حمل و نقل

قرارداد بیمه باربری عمومی خشکی شرکتها و کارخانجات با سلب مسئولیت از بنگاه های حمل و نقل
به گزارشتمیم نیوز

بر اساس قانون و مقررات بیمه و شرایط عمومی بیمه نامه های خشکی داخلی مورد عمل شرکت سهامی بیمه ....... و شرایط خصوصی مشروحه زیر این قرارداد بین کارخانجات ........ که در این قرارداد بیمه گزار نامیده می شود از یک طرف و شرکت سهامی بیمه ........ که در این قرارداد بیمه گر نامیده می شود از طرف دیگر منعقد می شود.

ماده یکم – کالای بیمه شده عبارتند از ..........................

ماده دوم – خطارت بیمه شده : محمولات مورد بیمه این قرارداد در مقابل خسارت ناشی از آتش سوزی، حادثه وسیله نقلیه، تصادف، واژگون شدن و پرت شدن وسیله نقلیه به انضمام خسارات ناشی از بارگیری و تخلیه، پرت شدن، سرقت کلی مورد بیمه در اثر تصادف و برخورد کالا یا اشیا خارجی و بالعکس و سلب مسئولیت شرکت حمل و نقل در خصوص وقوع خسارات ناشی از خطارت فوق بیمه می باشد.

تبصره – عمد راننده و شرکت حمل و نقل در ایجاد خسارت از شمول ماده 2 مستثنی می باشد.

ماده سوم – مبدا و مقصد : کارخانجات ......... به کلیه نقاط کشور ایران

ماده چهارم – نرخ حق بیمه ای برای هر محموله وسیله نقلیه تا ارزش ...... ریال در هزار ارزش هر حمل و برای ارزش هر حمل بیش از سرمایه فوق ....... در هزار ارزش هر حمل خواهد بود.
تبصره – مبلغ حق بیمه به عنوان مالیات به حق بیمه افزوده خواهد شد.

ماده پنجم – وسیله حمل : کامیون ، تریلر

ماده ششم – از هر خسارت ناشی از سرقت ...... ارزش هر دستگاه به عنوان فرانشیز به عهده بیمه گذار می باشد و از خسارت قابل پرداخت کسر خواهد شد.

ماده هفتم – وظایف بیمه گذار :
الف – بیمه گذار مکلف است که حق بیمه متعلقه را طبق ماده چهارم محاسبه و حداقل هر ..... روز یکبار به همراه لیست مشخصات محمولات شامل : شماره بارنامه به صورت سریال، تاریخ حمل، تعداد و نوع محموله، شماره وسیله نقلیه و مقصد را جهت بیمه گر ارسال نماید.
ب – بیمه گذار متعهد است پس از امضا قرارداد مبلغ ....... ریال به عنوان سپرده به صورت چک در اختیار بیمه گر قرار دهد که چنانچه پس از انقضا قرارداد هیچگونه بدهی بابت گواهی بیمه نداشته باشد عیناً مسترد خواهد شد.
ج – در صورت وقوع حادثه بلافاصله مراتب را به نزدیک ترین شعبه بیمه ........ اطلاع داده و تقاضای کارشناس جهت ارزیابی خسارت نماید سپس اصل بارنامه و گزارشات کامل مقامات انتظامی و مدارک مثبته دیگری که مورد نیاز باشد را در اسرع وقت تحویل بیمه گر نماید.

ماده هشتم – وظایف بیمه گر :
الف – بیمه گر موظف است پس از دریافت اعلام خسارت از طرف بیمه گذار نسبت به اعزام کارشناس جهت رازیابی خسارت با هماهنگی بیمه گر اقدام نماید.
ب – پس از تحویل کلیه مدارک مثبته مورد لزوم از طرف بیمه گذار، بیمه گر ظرف مدت ...... نسبت به تسویه خسارت اقدام نماید.

ماده نهم – مدت اعتبار این قرارداد ....... می باشد که از ساعت 24 مورخ ..... شروع و در ساعت 24 مورخ .... خاتمه می یابد و چنانچه هیچ یک از طرفین کتباض تقاضای فسخ آن را ننماید قرارداد به خودی خود برای ....... دیگر تمدید خواهد شد و برای سال های بعد به همین منوال خواهد بود.

تبصره – هر یک از طرفین می توانند قبل از انقضا قرارداد با ارسال تقاضای کتبی پس از ..... روز از تحویل نامه قرارداد را فسخ نماید و اعتبار قرارداد تا زمان صدور گواهی ابطلی به قوت خود باقی خواهد بود.

ماده دهم – مقررات مختلف :
الف – بیمه گر هرگونه پیشنهاد که در طول مدت قرارداد از طرف بیمه گذار ارائه گردد را بررسی و در صورت توافق طی الحاقی نسبت به تغییر در نرخ و شرایط قرارداد اقدام خواهد نمود.
ب – نسبت به مواردی که در این قرارداد پیش بینی نشده است طبق عرف و مقررات بیمه ..... و شرایط بیمه خشکی داخلی رفتار خواهد شد.

این قرارداد در ..... ماده و ...... تبصره تنظیم شده است.

 
                      شرکت بیمه گذار                                                                       شرکت بیمه گر

 

بیشتر بخوانیم:

قرارداد مطالعه توجیهی و طراحی و نظارت بر اجرا

قرارداد خرید کالاها و اجناس

 قرارداد تمام وقت استخدامی+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.