امروز: سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳
۲
۰
نسخه چاپی

قرارداد نمایندگی فروش کالای تولیدی

قرارداد نمایندگی فروش کالای تولیدی
به گزارشتمیم نیوز

 

ماده 1- طرفین قرارداد :

1-1-اعطا کننده نمایندگی : شرکت .......... به شماره ثبت ..... با مدیریت آقایان ....................... رئیس هیات مدیره و ........... مدیرعامل اقامتگاه .........................................
1-2- نماینده : آقای ............. فرزند ............ به شناشنامه شماره .......... صادره از ......... متولد .......... اقامتگاه .......... تلفن ............ نماینده شرکت ............ به شماره ثبت ........... با مدیریت آقای .......... رئیس هیات مدیره و آقای .......... مدیرعامل ........................ به نشانی ...............................

ماده 2 – موضوع قرارداد : اعطا نمایندگی به نماینده جهت فروش کالاهای تولیدی مندرج در .......... عندالاقتضا ارائه خدمات پس از فروش کالا در محدوده استان .............. می باشد.

ماده 3 – مدت قرارداد : از تاریخ .......... لغایت ........ جمعاً به مدت .......... بوده و تمدید یا تجدید قرارداد با رضایت طرفین امکان پذیر است.

ماده 4 – حدود اختیارات، وظایف و تعهدات اعطا کننده نمایندگی :

4-1- اعطا کننده نمایندگی در طول مدت این قرارداد حق فروش کالاهای مندرج در لیست ....... را در شهر / استان .......... به اشخاص حقیقی یا حقوقی ندارد. (بدیهی است در صورت تحقق فروش مذکور نماینده حق اخذ کارمزد فروش فوق را خواهد داشت).
4-2-  اعطا کننده نمایندگی ملزم است کلیه اطلاعات لازم را در ارتباط با کالاهای موضوع قرارداد من جمله لیست قیمت ها، بروشور و غیره را در اختیار نماینده قرار دهد.
4-3- اعطا کننده نمایندگی در صورت تصمیم به کاهش واردات، تولید و خدمات، می بایست ظرف مدت ........ نماینده را از تصمیم خود آگاه سازد.
4-4- اعطا کننده نمایندگی متعهد می گردد حداکثر ظرف ....... ساعت پس از وصول پیشنهاد نماینده دائر بر اعلام سفارش کالا و خدمات، پاسخ مثبت یا منفی خویش را به وی به صورت کتبی ابلاغ نماید.
4-5- اعطا کننده نمایندگی نمی تواند سفارشات نماینده را بدون دلیل موجه رد نماید.
4-6- اعطا کننده نمایندگی بدینوسیله به نماینده اختیار می دهد که از علائم و اسامی تجاری وی به منظور شناساندن و تبلیغات در محدوده این قرارداد استفاده نماید.
4-7- اعطا کننده نمایندگی مجاز و ماذون است در مدت قرارداد به صورت متوالی یا متناوب عملکرد نماینده را مورد بازرسی و نظارت قرار دهد.
4-8- اعطا کننده نمایندگی ملتزم گردید اوراق ضمانت کالای تولیدی خود را در هنگام فروش کالا به نماینده تسلیم کرده و به مندرجات ضمانت نامه عمل نماید.

ماده 5 – حدود اختیارات، وظایف و تعهدات نماینده :

5-1- نماینده متعهد می گردد تمامی سعی عرفی و معقول خویش را جهت اجرای موضوع قرارداد نمایندگی معمول داشته و منافع اعطاء کننده نمایندگی را مورد حمایت قرار دهد.
5-2- نماینده حق پذیرش، ارائه و فروش محصولات سایر شرکت ها و کارخانجات همچنین اخذ نمایندگی اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر را جز با رضایت مکتوب اعطا کننده نمایندگی ندارد.
5-3- نماینده مجاز نیست که از طرف اعطا کننده نمایندگی با اشخاص ثالث قرارداد منعقد نموده یا او را در قبال اشخاص ثالث متعهد نماید.
5-4- نماینده متعهد است در مذاکرات و قراردادهای تنظیمی با مشتریان، کالاها را دقیقاً وفق مفاد و شرایط اعلامی از سوی اعطا کننده نمایندگی عرضه نماید.
5-5- نماینده باید برای فروش و در صورت توافق متعاقب برای خدمات پس از فروش، سازمان، امکانات و کارکنان لازم را فراهم آورد تا حسن اجرای تعهدات خود را در محدوده مورد نمایندگی تضمین نماید.
5-6- نماینده متعهد می گردد با هماهنگی اعطا کننده نمایندگی تبلیغات لازم را در استان ..... جهت افزایش فروش به عمل آورد بدیهی است هزینه های مربوط به تبلیغات توسط نماینده پرداخت خواهد شد.

تبصره – نماینده مکلف گردید نمونه تبلیغات انجام شده را حداکثر ظرف ..... روز پس از ارسال تبلیغات حهت استحضار اعطا کننده نمایندگی به نشانی اعطا کننده ارسال نماید.

5-7- نماینده متعهد می گردد در مدت این قرارداد حداقل به میزان ...... ریال از کالاهای موضوع قرارداد را خریداری نماید.
5-8- نماینده می بایست بلافاصله اعطا کننده نمایندگی را از هرگونه شکایت یا اظهار عقیده ای که از سوی مشتریان در مورد کالاهای موضوع قرارداد دریافت می نماید آگاه سازد.
5-9- کارمزد نماینده ....... درصد ارزش کالای موضوع قرارداد بوده و در هنگام تسویه قیمت معامله مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.
5-10- نماینده متعهد گردید پس از ارائه سفارش کالا و هم زمان با قبولی سفارش از ناحیه اعطا کننده نمایندگی تمامی قیمت معامله را به اعطا کننده نمایندگی پرداخت نموده یا با هماهنگی نامبرده نحوه پرداخت قیمت را مشخص نماید.
5-11- نماینده حق واگذاری جرء یا کل قرارداد ما نحن فیه را به اشخاص ثالث ندارد.
5-12- تمامی مسئولیت های قانونی ناشی از فروش کالاهای موضوع قرارداد از سوی نماینده به اشخاص ثالث در استان ....... صرفاً متوجه نماینده بوده و نامبرده و ثالث در صورت بروز اختلاف، حق مراجعه به اعطا کننده نمایندگی را ندارند.
5-13- قرارداد حاضر فقط در خصوص فروش انحصاری (عاملیت فروش) کالای مندرج در لیست منعقد گردیده است.
5-14- در صورت ضرورت ارائه خدمات پس از فروش کالا و آموزش های فنی مرتبط طرفیت می توانند با تنظیم قرارداد مجزا نحوه توافق متعاقب فی مابین را مکتوب نموده و به اجرا درآورند.

ماده 6- اعطا کننده نمایندگی حق دارد در صورت بروز تخلف از ناحیه نماینده و اثبات قضایی تخلف، قرارداد حاضر را فسخ کرده و با شخص یا اشخاص دیگر قرارداد نمایندگی منعقد نماید لذا در این راستا نماینده حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و اسقاز نمود.

ماده 7- ضمانت اجرا تخلف نماینده از مفاد قرارداد علاوه بر جبران خسارت وارده پرداخت مبلغ ....... ریال می باشد.

ماده 8 - ضمانت اجرا تخلف اعطا کننده نمایندگی از مفاد قرارداد علاوه بر جبران خسارت وارده پرداخت مبلغ ....... ریال می باشد.

ماده 9 – هیچگونه اضافه یا تغییری در این قرارداد معتبر نیست مگر انکه به صورت کتبی توسط طرفین تنظیم شده و به امضا رسیده باشد.

ماده 10 – نشانی هر یک از طرفین همان است که در صدر قرارداد مورد اشاره قرار گرفته و تغییر آدرس می بایست کتباً به طرف مقابل ابلاغ گردد.

ماده 11 – این قرارداد در .......... نسخه متحد الشکل و متحد المتن تنظیم و هر کدام در حکم واحد و دارای اعتبار یکسان می باشند.


                          اعطا کننده نمایندگی                                                                   نماینده

 

بیشتر بخوانیم:

 قرارداد مطالعه توجیهی و طراحی و نظارت بر اجرا

قرارداد بیمه باربری داخلی شرکت های حمل و نقل

قرارداد ساخت و تحویل اجناس و کالای شرکت های تولیدی تجاری+ 2
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.