امروز: جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۱ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
چهارشنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

قرارداد حمل و ترخیص کالا

قرارداد حمل و ترخیص کالا
به گزارشتمیم نیوز

 

ماده 1- طرفین: این قرارداد در تاریخ ............. فی مابین شرکت ...... به نمایندگی ........... به اقامتگاه .......... که در این قرارداد به عنوان صاحب کالا و شرکت به نمایندگی ......... به اقامتگاه ......... به عنوان ترخیص کار منعقد می گردد.

ماده 2- موضوع قرارداد : حمل ترخیص کالای مندرج در پروفرمای شماره ...... قبض انبار شماره ....... بارنامه شماره .... توسط ترخیص کار یا نماینده قانونی ایشان از طریق گمرک و تحویل به صاحب کالا یا نماینده قانونی ایشان از طریق گمرک و تحویل به صاحب کالا یا نماینده قانونی ایشان از طریق گمرک و تحویل به صاحب کالا یا نماینده قانونی ایشان :

1-    مبلغ پروفرم اظهاری توسط صاحب کالا به دلار ...... می باشد.
2-    ارزش کالا در ایران .............
3-    نوع کالا ............
4-    تعداد کالا ..............

تبصره 1 – حمل کالا از مبدا ........... به مقصد ....... به عهده ترخیص کار می باشد.

تبصره 2 – هزینه و مسئولیت حمل از مبدا ........ به عهده ترخیص کار می باشد.

ماده 3- مدت قرارداد :

از تاریخ تحویل کالا وکلیه مدارک (بارنامه – فاکتور – گواهی مبدا قبض انبار و ....) توسط صاحب کالا به ترخیص کار تا زمان تحویل کالا به مدت .... می باشد.

تبصره 3 – تعداد روزهای تعطیلی رسمی جزء مدت قرارداد نمی باشد.

تبصره 4 – مسئولیت تاخیر کالا به دلیل موارد پیش بینی نشده کانند مجوز استاندارد یا درخواست مجوز ورود یا ترخیص توسط ارگان های ذیربط یا عدم اظهار صحیح مدارک توسط صاحب کالا و یا موارد مشابه به عهده ترخیص کار نمی باشد.

ماده 4- مبلغ قرارداد : توافق گردید مبلغ به حروف .......... ریال وجه رایج کشور از طرف صاحب کالا به ترخیص کار پرداخت گردد.

ماده 5- مبلغ فوق بدون احتساب مابه تفاوت و کسر دریافتی های بعدی احتمالی گمرک ایران به عهده ترخیص کار می باشد.

تبصره 5 – مبلغ قرارداد بابت هر سیلندهای :

الف – حمل دریایی و زمینی / هوای از .... تا مقصد ........
ب – تخلیه بارگیری / انبارداری بیمه .........
ج – حقوق گمرکی
د – هزینه حمل زمینی از مبدا ..... تا مقصد ..... می باشد
هـ - حق الزحمه ترخیص / اخذ مجوزهای لازم ........... ریال است.
پ – پیمان صادراتی و مالیاتی
ت – هزینه های مجوزها لازم بوده و کلیه هزینه های پیش بینی نشده به عهده صاحب کالا می باشد.

ماده 6- تعهدات ترخیص کار :

الف – کالای فوق تماماً از گمرک ....... ترخیص گردد.

ب – کلیه مدارک و تصویر پروانه گمرکی را تحویل صاحب کالا نمایند.

ج – محموله فوق به صورت امانی در اختیار ترخیص کار قرار می گیرد و اگر کالا به نام ترخیص کار یا نماینده ایشان بارنامه / قبض انبار / صلح نامه / اقرارنامه شده باشد فقط به دلایل مقررات گمرکی بوده و حق هر گونه دخل و تصرفی را از خود سلب شده می داند.

د -  ترخیص کار بابت تضمین حسن انجام کار یک فقره چک به شماره ...... بانک ...... حساب شماره ..... به مبلغ حروف ............... ریال معادل ارزش کالا به رسم امانت در اختیار صاحب کالا قرار می دهد که این چک پس از انجام کار و تسویه حساب به ترخیص کار مسترد می گردد.

تبصره 6 – لازم به توضیح است چنانچه کالا به نام ترخیص کار و یا نماینده ایشان در انبار گمرک .... قبض انبار نگردد و یا بعد از قبض انبار طی اقرار نامه و یا صلحنامه به نام ترخیص کار و یا نماینده ایشان نگردد و یا به هر دلیلی قرارداد فسخ گردد چک مورد نظر از درجه اعتبار ساقط گردیده و بایستی به ترخیص کار مسترد گردد.

ماده 7 – تعهدات صاحب کالا :

الف – صاحب کالا بایستی بعد از انعقاد قرارداد و پس از رسیدن کالا به گمرک ..... با رویت قبض انبار ...... درصد مبلغ قرارداد ر ابه عنوان علی الحساب و به هنگام تحویل کالا ضمن تسویه حساب کامل ....... درصد مبلغ بند 2 قرارداد را به ترخیص کار پرداخت نماید.

ب – کلیه مسئولیت های ناشی از واردات به عهده صاحب کالا بوده و ترخیص کار کلیه مراحل اظهار پروانه را به گفته و تصدیق صاحب کالا انجام می دهد. اخذ مجوزهای لازم از .... طبق توافق طرفین قرارداد به عهده صاحب کالا می باشد و صاحب کالا ادعا می دارد کلیه مدارک جهت اخذ مجوز از .... را در اختیار ترخیص کار قرار داده است.

ج – صاحب کالا متعهد می گردد نسبت به تحویل اسناد ومدارک مورد نیاز ترخیص کار (پروفرم، فاکتور، گواهی مبدا، بارنامه، قبض انبار و ...) اقدامات لازم را به عمل آورده همچنین بر اساس اعلام صاحب کالا ارزش مندرج در پروفرمای مندرج در قرارداد واقعی می باشد که در صورت مغایرت در ارزش فوق الذکر بر اساس اعلام نظر دایره ارزشیابی گمرک و یا در جریان بازبینی مجدد پرونده ، کلیه هزینه ها و خسارت های ناشی از این ام ربه عهده صاحب کالا می باشد و متعهد می گردد در موعد مقرر نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

تبصره 7 – تعهدات هزینه های کسر دریافتی های احتمالی صادره از طرف گمرک ایران به عهده صاحب کالا می باشد و از این بابت هیچگونه مسئولیتی به عهده طرف دیگر قرارداد نمی باشد.

ماده 8- حل اختلاف در صورت بروز اختلاف موضوع به داور مرضی الطرفین ارجاع و رای داور قاطع و لازم الاجرا می باشد.
این قرارداد در .... ماده و . تبصره ....... نسخه تنظیم و به امضا طرفین رسیده و مفاد آن برای هر دو طرف لازم الاجرا می باشد.


                                  صاحب کالا                                                              ترخیص کار

 

بیشتر بخوانیم:

قرارداد بیمه باربری داخلی شرکت های حمل و نقل

قرارداد تهیه مواد، ساخت و تحویل کالا شرکت های تولیدی بازرگانی

 پیمان مدیریت تامین نیروی کار امور خدماتی شرکت های تجاری+ 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.