امروز: جمعه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ میلادی
پنج شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

پاکسازی (the Purge)؛ ایده ای عالی با پایان ناامید کننده

پاکسازی (the Purge)؛ ایده ای عالی با پایان ناامید کننده
به گزارشتمیم نیوز

پاکسازی (the Purge) در آینده ای نه چندان دور رخ می دهد، در سال 2022 آمریکا. در این فیلم تخیلی و شبه ترسناک! اینگونه وانمود شده که دولت آمریکا در اداره مملکت بسیار موفق عمل کرده و مردم در خوشبختی زندگی می کنند اما این خوشبختی مدیون شب پاکسازی است!

در شب پاکسازی مردم آمریکا اجازه دارند به مدت 12 ساعت یعنی از 7 شب تا 7 صبح به هر جنایتی از جمله قتل، غارت، تجاوز و... دست بزنند و در این زمان کلیه ارگان های خدماتی مردمی مانند پلیس، بیمارستان ها و آتش نشانی غیر قابل دسترسی هستند.

پاکسازی

مردم در جریان این خشونت روح خود را پاکسازی می کنند تا از انگیزش های خشونت باری که ممکن است در طول سال به سراغشان آمده باشد، رهایی پیدا کنند.

سندین با بازی اتان هاوک، یک فروشنده و نصاب تجهیزات امنیتی برای منازل است که از این طریق توانسته ثروتی برای خود و خانواده اش کسب کند اما خود و خانواده اش در شب پاکسازی با وجود سیستم های امنیتی دچار مشکلات فراوانی می شوند.

به طور کلی ایده چنین داستانی بسیار جذاب و قابل تأمل است اما در طول فیلم بیننده با شرایطی روبرو می شود که به راحتی می تواند ادامه و حتی پایان فیلم را حدس بزند!

فیلم پاکسازی

ورود قاتلین در خانه می تواند شروع یک کشمکش و هیجان بزرگ در فیلم باشد اما خیلی سریع و بدون هیچ منطقی ناگهان همسایگان وارد داستان می شوند که آنها نیز در پی انتقام هستند و باز هم طی یک صحنه نه چندان قابل باور همسایگان نیز توسط سیاه پوست پناه داده شده خلع سلاح می شوند!

بیننده به طور مداوم به دنیال یک هیجان و یک شوک است که شاید بتواند از پایانی که در ذهن خود چیده است فرار کند اما متاسفانه هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

پاکسازی فیلم

به عقیده من بعد از ایده خوب که آن هم خام مانده، تنها چیزی که می توان از این فیلم گرفت بازی خوب بازیگرانش یعنی ایتن هاوک/ Ethan Hawke و لنا هیدی/ Lena Headey است.

و شاید اینکه آدم هایی که در طول روز می بینیم که با لبخند بر لب به ما ابراز محبت و بزرگواری می کنند، شاید کینه عمیقی از ما داشته باشند که کوچکترین فرصتی را برای انتقام از دست نخواهند داد.

وقتی همسایگان را ابتدای فیلم با لبخند می بینیم و در پایان با سلاح برای انتقام و کشتن مری و فرزندانش، شعر فروغ فرخزاد در ذهن تداعی می شود: این جهان پر از صدای حرکت پاهای مردمی‌ست
که همچنان که ترا می‌بوسند
در ذهن خود طناب دار ترا می‌بافند ...

فیلم ترسناک پاکسازی

 

بیشتر بخوانیم:

دانکرک (dunkirk) واقعی ترین روایتی که از جنگ میتوان دید

حقایق جالب سریال جذاب برکینگ بد (breaking bad)

چالش در شخصیت پردازی معصومین در فیلمنامه با الگوی ارسطویی

فیلم بامب شل؛ روایتی تلخ اما واقعی از فاکس نیوز

دختر دانمارکی اقتباسی از یک واقعیت

 + 0
مخالفم - 0

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به تمیم خبر می باشد .
هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.